FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o współpracę.  

Konto tradingowe możesz otworzyć kontaktując się z nami drogą mailową.
Konto otwierane jest po wypełnieniu formularza, do którego link prześlemy po ustaleniu formy współpracy, a także na podstawie ustalonych parametrów konta.
Umożliwiamy otwarcie rachunku dla wszystkich traderów: zarówno tych początkujących jak i posiadających już historię tradingową.
Współpracujemy zarówno z traderami indywidualnymi (tzw. remote traders) jak i biurami tradingowymi posiadającymi menedżera. Jeżeli reprezentujesz grupę traderów lub chciałbym otworzyć biuro tradingowe – skontaktuj się z nami.
Na początku wymagane jest wypełnienie formularzu „Konto realne”. Następnie wymagamy przesłania skanu dokumentu. Na podstawie ustalonych parametrów konta, skanu dowodu – przygotowywana jest umowa. Po podpisaniu umowy przez tradera, przygotowywane jest konto tradingowe. Konto jest aktywowane w momencie zaksięgowania przelewu performance bond na rachunku centrali firmy. Przed aktywacją rachunku, trader wybiera preferowane kwotowania.
Otwarcie rachunku jest bezpłatne. Trader ponosi koszty prowizji, opłaty giełdowych (SEC, NSCC, NASD/TAF) od realizowanych zleceń oraz comiesięczne koszty platformy i wybranych kwotowań.
   
Otwierając rachunek, ponosisz comiesięczny koszty platformy oraz wybranych przez Ciebie kwotowań. Szczegóły opłat znajdziesz w tabeli.
Nie. Kwotowania zamawiane są osobno i stanowią dodatkowy koszt.
Trader ponosi koszty: prowizja, ECN fee/rebates (zgodnie z oficjalnymi stawkami ECN’ów) oraz opłaty giełdowe SEC, NASD, NSCC. Opłaty można ustawić w platformie tradingowej. W dniu następnym po danej sesji giełdowej, wszystkie transakcje wraz ze statystykami dostępne są w systemie raportów.
Opłaty za platformę oraz kwotowania naliczane są w trakcie miesiąca kalendarzowego, w momencie otwarcia platformy tradingowej. Nawet jednorazowe włączenie platformy powoduje naliczenie pełnych opłat zarówno za platformę jak i kwotowania.
Commission rate – jest to stawka prowizji jaką ponosi trader na każdą obróconą akcję. Np. 0.00075$ za akcję. W tym wypadku trader płaci tą stawkę za każdą kupioną/sprzedaną akcję. Bez minimum. Im większy generujesz obrót, tym poziom commission podlega dalszym negocjacjom.
Jest to stawka pobierana przez SEC (Securities and Exchange Commission). Obecnie wynosi $21.40 za milion dolarów obrotu. Liczona jest od każdej transakcji sprzedaży / krótkiej sprzedaży. Aktualne stawki można znaleźć w komunikatach SEC: http://www.sec.gov/News/Page/List/Page/1356125649507
TAF – Trading Activity Fee – jest to stawka, która pobierana jest przez FINRA. Obecnie stawka ta wynosi $0.000119 za każdą akcję zrealizowaną podczas sprzedaży lub krótkiej sprzedaży. Aktualne stawki można znaleźć na stronie FINRA: http://www.finra.org/Industry/Regulation/Notices/2014/index.htm
Jest to opłata pobierana przez National Securities Clearing Corporation. Nie ma określonej stawki na akcję: uzależnione jest to od wielkości zawieranej transakcji oraz ceny spółki. Jednak licząc dla przykładowych 100 akcji na spółce wartej 10$ – koszt ten wynosi około 0.0021$ za 100 akcji. Na stronie DTCC można znaleźć kalkulator, który określa przybliżoną wielkość opłaty:

http://www.dtcc.com/forms/clearing-fee-calculator.aspx

 
Poziom performance bond dla rachunków realnych wynosi 3000$ przy określonych parametrach konta oraz doświadczeniu tradingowym.
Po podpisaniu umowy, trader otrzymuje dane dotyczące przelewu.
Zazwyczaj czas oczekiwania wynosi do kilku dni roboczych.
Firma rozlicza zyski w skali miesięcznej, np. za maj zyski rozliczane są do połowy czerwca, a przelew dokonywany z końcem czerwca.
 
Bezpośrednio na oficjalnych stronach platform dostępne są manuale oraz video manual dotyczące obsługi platformy. Można również skorzystać z konta demo celem nauki obsługi.
Tak traderzy mają bezpośredni kontakt z centralą firmy – kanały pomocy nagłej oraz support mailowy i telefoniczny. Support dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Szczegółowe informacje dotyczące supportu, każdy trader otrzymuje po podpisaniu umowy.
Tak. Zmiany dokonane w trakcie trwania miesiąca kalendarzowego dokonywane są w ciągu 24h (zazwyczaj jednak trwa to do 1 godziny) w przypadku dodawania dodatkowych kwotowań. Od nowego miesiąca kalendarzowego w przypadku rezygnacji tradera z określonych kwotowań. Opłaty za kwotowania pobierane są bowiem za cały miesiąc kalendarzowy.
Tak możliwe jest dokonywanie powyższy zmian. Zmiany muszą być zaakceptowane przez departament ryzyka. Zmiany zazwyczaj dokonywane są w przeciąg 1 godziny.
Minimalnie (aby umożliwić dostęp do giełd oraz wykresów) należy zamówic: NASDAQ level 1, NYSE level 1 oraz AMEX. Różnice w pozostałych kwotowaniach udostępniane są zainteresowanym traderom.